Vestil UNI-5448-6-BLU-208-3 54" X 48" Blue Lift Table, Load Cap. 6000 lb., 208V
Dropship
SKU SKU:kpi214-UNI-5448-6-BLU-208-3
GTIN :
MPN : UNI-5448-6-BLU-208-3
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
View full details
  • 30-day returns
  • Fast shipping
  • Secure payments
  • Over 300,000 products
category: Material Handling
country_of_origin: USA
manufacturer: Vestil
mpn: UNI-5448-6-BLU-208-3
subcategory: Lifting / Pulling & Positioning
type: Lifting Tables
Product Description
Vestil - UNI-5448-6-BLU-208-3
Lift Table,6K,54x48,Blue,208V,3 Phase
Additional Information
Platform Length48"
Overall Width54"
Overall Height42-1/4"
Platform Width54 in.
Overall Length51-1/2 in.
Max. Work Height8 in.
Platform Depth48 in.
Load Capacity6000 lb.
ItemWork Platform
Voltage208V