Vestil WP-4848-84B Blue/Yellow Steel Work Platform with 84" Expand Back 48" x 48"
Dropship
SKU SKU:kpi214-WP-4848-84B
GTIN :
MPN : WP-4848-84B
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
View full details
  • 30-day returns
  • Fast shipping
  • Secure payments
  • Over 300,000 products
category: Material Handling
country_of_origin: USA
data_sheet: https://www.zoro.com/static/cms/enhanced_pdf/aac4fb95-9f13-4d67-825d-83e01d1fc0b3.pdf
manufacturer: Vestil
mpn: WP-4848-84B
subcategory: Ladders / Scaffolding & Platforms
type: Personnel Lifts
Product Description
Vestil - WP-4848-84B
Single Access Rolling Platform
Additional Information
Length51
Width48.25
Max. Work Height89.625
Platform Width45-3/8 in.
Platform Depth45-3/8 in.
Handrail Height21 in.; 42 in.
Overall Width48-1/4 in.
Overall Length51 in.